top of page

Yazın yıpranan saçlara koruma önerilerimiz

Güncelleme tarihi: 11 Nis 2020cansız kuru saçlar

Fazla güneşte kalmanın cilde zarar verebileceği gibi saçları da yıpratabilir. Deniz tuzu, klor, nemli hava veya sadece güneş saçınızı birçok yönden etkiliyor. Saçınızın yazın canlılığını ve sağlıklı görünümünü kaybetmemesi için ne yapabilirsiniz?

1. Elektriklenmiş saçlar

Güneş ve deniz tuzuyla kuruyan saçlar elektriklenmiş gözükebilir. Bu yüzden yazın nemlendiricili saç ürünleri kullanmak faydalı olacaktır. Ayrıca saçınız hala ıslakken saçınızı taramaya dikkat edin çünkü kuruyken tarayarak hem daha çok kırabilirsiniz hem de daha kabarık bir hale sokarsınız.

2. Fazlasıyla kırılmış saçlar

Hem güneş hem deniz tuzu hem de klor derken saçlarınız birer birer kırılabilir. Bu yüzden yaza saçlarınızın kırıklarını aldırarak başlamanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca gün içinde saç serumu, sprey, jel gibi saç koruyucu ürünler kullanın. Son olarak saçınızı daha da çok kırabilecek maşa, düzleştirici gibi ürünler kullanmayı en aza indirin. Bu ısı veren saç şekillendirici ürünler saçlarınızı yazın daha da fazla zedeliyor.

3. Cansız saçlar

Hali hazırda sönük saçlarınız varsa yazın saçlarınıza bir nebze daha çok ilgi göstermek isteyebilirsiniz çünkü saçlarınız güneşte daha hacimsiz durabilir. Bunun için saçınıza hacim katacak şampuanlar tercih edin.

4. Yağlı saçlar

Yazın saçlarımızın normalden daha hızlı yağlandığını fark ederiz. Güneş, ter ve birçok etken nedeniyle saçlarımız daha çabuk yağlanır. Bunun için kuru saç şampuanı kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca saçınızı kremlerken saçınızın kökleri yerine uçlarına krem yapmanız daha az yağlanmaya yardımcı olacaktır.

4. Boyalı saçlar

Daha önceki boyalı saçları korumanın yolları yazımızda bahsettiğimiz gibi yazın saçınızın boyası çok daha hızlı solabilir ve daha sık boyamanız gerekebilir. Bu duruma karşı boya koruyucu ürünlerinizi yanınızdan eksik etmeyin.

57 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page