top of page
Mikro Kaynak Hakkında Bilgi Kirliliğine Son !

Mikro Kaynak Hakkında Tüm Bilgilere sahip olacağınız Bu Sayfamızda Soru Cevap Şeklinde Hazırladığımız mikro kaynak Hakkında Sizin İçin değerli bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. 

Genelde piyasada daha uygun fiyata yapılan ve Mikro ve medikal kaynak adı altında bahsi geçen çoğu uygulamanı sonucu hüsrandır.

Gerçek bir Mikro veya Medikal kaynak uygulamasının fiyatı Saç Kalitesi , işçilik kalitesi , ve yapıştırıcısından dolayı daha yüksektir. 

Saçlarınızın zarar görmesini istemiyor ve aynı zamanda kaynak olduğu da belli olmasın istiyorsanız en son tekniğe sahip mikro kaynak uygulaması tek  tercihtir. Bir çok firma daha uyguna aldıkları Çin den getirttikleri malzeme ve ürünlerle piyasada kötü uygulamalara ve internet üzerinde de doğru olmayan yanlış bilgi kirliliğine sebebiyet vermektedir.

Bu nedenle siz kaynak kullanıcıları mikro kaynak hakkında bir çok aramalar yaparak doğruyu bulmakta zorlandığınızı biliyor ve Bu Mikro Kaynak Bilgi Merkezi Platformunda bilgi kirliliği olmadan sadece mikro saç kaynak ile ilgili tüm Bilgileri Soru Cevap şekline Aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.
 

Biz PLATİN PROFESSIONAL olarak yapmış olduğumuz tüm uygulamanın her zaman arkasındayız.

Antalyada Mikro Kaynak yapan kuaförler diye araştırmalar yapıyorsanız PLATİN PROFESSIONALOlarak Biz Sizlere en iyisini sunmak için Hizmetinizdeyiz Güzellikle ilgili tüm hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek ve istediğiniz gibi görünmek için yanınızdayız. Kısa bir sürede mükemmel görünmenizi ve kendinizi harika hissetmenizi sağlayabiliriz Hizmetlerimizle kendinizi şımartın ve güzelliğinizi ortaya çıkarmak için bize güvenin!

Mikro Kaynak yönteminin Dünyada Doğuş Hikayesi ile Mikro Kaynak Nedir ?

Mikro Kaynak günümüzde dünyadaki en güncel saç uzatma sistemidir.

Yaklaşık 19 yıl önce PLATİN marka sahibi Onur ALKOÇ tarafından geliştirilen bu teknik yeni nesil saç uzatma yöntemleri olarak adlandırılan ve gün geçtikçe dünyaya hızla yayılan Mikro Kaynak yöntemi yapısal olarak bağlantı noktaları diğer kaynak sistemlerine göre çok küçük olduğu için Onur ALKOÇ tarafından mikro adı verilmiştir. ( bir çok kişi tarafından çeşitli olarak medikal kaynak , hayalet kaynak , ghost kaynak ve gizli kaynak olarak adlandırılmıştır. )

Bağlantı noktalarının küçük olma özelliği ise saç naklini görünmez kılıyor

Mikro kapsülleri o kadar küçüktür ki yakın mesafeden bakıldığında bile görünmezler.

Kendi saçınızdan ayırt edilmeden Gün içinde kullanırken dipten itibaren taranabilir ve uyurken maksimum konfor sağlamaktadırlar.

Mikro Kaynak ile Medikal Kaynak Farkı Nedir ?

Mikro Kaynak ile Medikal Kaynak arasındaki tek fark birleşim noktasının daha ince ve küçük olmasıdır. medikal kaynak uygulamasını sadece saç toplandığında baş çevresinde görünmelerin yaşanmaması için uygulamayı doğru buluyoruz ve ince telli zayıf saçlarda tercih ediyoruz.

Mikro Kaynak Nasıl Uygulanır ?
Mikro kaynak sisteminde nakil edilecek saç tutamları 5 tel ve 25 tel olmak kaydı ile saçlara nakil edilir.
Bu anlamda birleşim noktası oldukça küçük ve doğaldır.
Salonumuzda profesyonel şekilde uygulanmakta olan Mikro Saç Kaynak tekniği dünya üzerinde uygulanan en son saç kaynak tekniklerinden birisidir. Bu tür saç kaynağı tekniği, ince tutamlar halinde saçlarınıza eklenen mikro işlemlerden oluşmaktadır. İşlem şeffaf kapsül granüllerin ısı ile eritilerek saçlara birleştirilme şeklinde yapılır.

Mikro Kaynak Kimler İçin Uygundur ?
Saçlarını uzatmak isteyen,saçları zayıf ve az olan,aynı zamanda kimyasal işlemlerden zarar görmüş,yanmış,yıpranmış,dipleri yoğun ucları seyrek ve hacmi az olan tüm saç tipleri için uygundur.
Farklı Saç tiplerinin tamamına uygulanabilmesi özelliği ile aşırı kısa saça (bu 5 cm olması bile yeterlidir.) kaynak yapılabilmektedir. Kısa saça kaynak konusunda uygulanacak tekniklerin kısıtlı olması göz önünde bulundurulduğu takdirde, kısa saçlı bayanların uygulayabileceği en iyi saç kaynağı mikro kaynaktır.

Mikro Kaynağın Kullanım Süresi Nedir ?
Kaynak yapıldığı süre boyunca saçlarınızda herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Kaynaklarınızdan sıkıldığınız zaman da saçlarınıza hiçbir zarar vermeden çıkartarak eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz. En önemlisi ise saç diplerinizi fırça ile fırçalayabilirsiniz.
Bizim tavsiyemiz minumum 3 maksimum 6 aydır.
3 aydan sonra nakil saçlar diplerden uzaklaşır kendi saçlarınızlarda karışıklıklar oluşmaya başlayacaktır. Bu nedenle 3 ayda bir yenilenmesini tavsiye ediyoruz.
Bu arada birkaç adet dökülen veya düşenler olabilir. (bizim ön görümüz ayda 8 ila 30 adettir.)
Bunlarda bizim ücretsiz olarak size sunduğumuz aylık bakımlarda takılmaktadır.
Hayal ettiğiniz görüntüyü tavsiye edilen kullanım süresince yaşayabilir ve aynı saçınızı kullanım süreci sonunda yenileyerek bu uzun,doğal,sağlıklı ve dolgun saç serüveninize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Mikro Kaynak Kapsüller işlem sırasında Bağlantı noktası saçlarınızın rengini kazanır ve çok yumuşak oldukları için saç diplerinize batıp sizi rahatsız etmezler.
Mikro Kaynak Kapsüller sıcağa dayanıklı, sağlam ve şeffaf bir Maddedir.
Kapsüller yüksek sıcaklarda bile sağlamlığını korur ve gevşemezler.
Dilediğiniz gibi denizde veya havuzda yüzebilir ve saunaya veya solaryuma girebilirsiniz.

Mikro Kaynak Saça Zarar Verir mi ?
Kaynakların saça olan zararları en çok merak edilen konuların başında gelir.
Dürüst olmak gerekirse PROFESYONEL görüşümüzle bize göre saça zarar vermeyen kaynak çeşidi yoktur.
saçın zarar görmesinin iki temel sebebi vardır.
Kullanıcı hatalarından dolayı ve uygulayıcı hatalarından kaynaklı sebeplerdir.
kullanıcılar üç ayın üzerinde kaynaklarını kullanmaya devam ettikleri taktirde nakil saçlarda oluşan karışıklık doğal saçlarada zarar vermektedir. Bu sebeple mikro kaynağı 3 aydan sonra kullanıcıların yenilemelerini tavsiye ediyoruz.
Uygulayıcılardan kaynaklanan hatalar ise ilk uygularken yanlış tekniğin kullanılmasının yanı sıra kaynakları çıkartırken yaşanır çıkarma işlemini özel solisyon yerine kolonya,aseton,alkol,tiner v.b gibi maddeler kullanılarak çıkarılmaya çalışılmasıdır. Bunların hiç biri keratin çözücü özelliği yoktur.
Keratin çözücü özel solisyon kullanılmadığı taktirde saçlara çok ciddi zarar verilmesi kaçınılmazdır. ve birçok oranda saç kaybına yol açacaktır.
Konuyu toparlamak gerekirse herhangi bir kaynak sisteminde genel saç kaybı %10 ise bu mikro kaynakta doğru saç seçimi,doğru uygulama, doğru kullanım ve doğru söküm işlemi yapıldığı takdirde bu oran %1 e kadar düşmektedir. Bu nedenle mikro kaynak kaynak kullanıcılarının tercih Sebebidir.

Mikro Kaynağın Avantajları Neler ?
1. Uygulanan saç tutamları oldukça ince ve hafiftir bu nedenle kafanızda ağırlık yapmaz ve rahatsız etmez.
2️. Diğer saç kaynak sistemlerinde olduğu gibi saçınızdan ayrı uyumsuz katlı bir görünüm olmaz, doğal ve bütünlük içinde bir toplam görünüm olur.
3️. Kullanımı çok kolaydır size şekillendirmeden zaman kazandırır, saçlarınızı yıkadıktan sonra da kendi saçlarınız gibi doğal görünümde olurlar.
4️. Diğer saç uzatma sistemlerine göre Saçlarınızı diplerden fırça ile fırçalayabilirsiniz.
5️. Tüm saç tiplerine uygulanabilir çok kısa saçlarda bile muhteşem sonuçlarla doğal bir görünüm elde edilebilir.
6️. Mikro kaynak doğru uygulama yapıldığında Yanmış saçların tedavisi sürecinde saçların korunmasını ve iyileşme sürecini hızlandırır.
7️. Doğal saçlar üzerine uyguladığımız mikro kaynak çalışmalarında kimyasal renklendirme işlemlerini nakil saçlar üzerinde uygulamayı tercih ediyoruz.
Bu şekilde yaptığımız uygulamalar sayesinde doğal saçlarınız üzerinde işlem yapmadan renk değişikliği uygulamakla birlikte doğal saçların sağlığını korumak büyük bir avantaj sağlıyor.

Limited Edition Serisi Saç Nedir ?

Limited Edition diye adlandırdığımız bu özel serimiz %100 Türk saçı olup ve tamamı bir kişiye ait boyasız doğal kesilip alınmaktadır.

Dibi ve ucu tamamen en dolu olan bu serimiz sektörde çok az bulunan ve bulunduğunda çok hızlı tükenen saç kalite gurubudur. 

Gold Serisi Saç Nedir ?
Dünya’nın bir
çok ülkesinden tedarik edilen ve bir kaç kişiden bir araya getirilen minimum 150 GR ve üzeri kırık oranı az ve dolgunluk oranı yüksek olarak
toplanan saçlardır.
Boyasız toplanan
Gold serisi saçlarımız tarafımızca hiçbir zararlı kimyasal kullanılmadan,
orijinal saç açıcı ve boyasıyla renklendirilip, ürün imalatı yapılmaktadır.
%100 Platin garantisi altında satışa sunulan Gold serisi saçlarımıza açma, boyama,
röfle, balyaj gibi bütün kuaförlük işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Gold serisi
saçlarımızın menşei %70’i Türkiye’miz olup geri kalan saçlar aynı kaliteye
sahip olmak şartı ile Rusya, Brezilya, Kazakistan ve aynı kaliteye sahip
Dünya’nın herhangi bir ülkesinden tedarik edilmektedir.

Silver Serisi Saç Nedir ?
Genel olarak Özbekistan akabinde Vietnam ve Kamboçya gibi Asya
ülkelerinden tedarik edilen, bir çok kişiden bir araya getirilen minimum 75-100 GR olarak,
boyasız kırık oranı az olarak toplanan saçlardır.
Boyasız toplanan Silver serisi saçlarımız tarafımızca hiçbir zararlı kimyasal kullanılmadan,
orijinal saç açıcı ve boyasıyla renklendirilip, ürün imalatı yapılmaktadır.
%100 Platin garantisi altında satışa sunulan Silver serisi saçlarımıza açma, boyama,
röfle, balyaj gibi bütün kuaförlük işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Silver serisi saçlarımız Gold seriye göre uca doğru biraz daha incelen ve içindeki kısa saç
oranının %10 daha fazla olduğu saçlardır.
Fiyat avantajı nedeniyle saç piyasasında büyük Pazar payına sahiptir.

Bir Saça Kaç Adet Mikro Kaynak Uygulanır ?
Bu durumda öncelikle istek kişinin isteği önemlidir. Varolan saç boyunu uzatmadan yoğunluk ve dolgunluk katmak için yapılan Bir uygulamada daha az adet kullanılır. uzatma işlemlerinde ise Bu durum kişinin saç yoğunluğuna baş yapısının büyüklük küçüklük oranına göre değişiklik göstermektedir. bunu ancak bire bir bir analiz sonucunda öğrenebilirsiniz.

Mikro Saç Kaynak Kaç Saatte Uygulanıyor ?
Mikro Kaynak uygulaması uygulanacak adete bağlı değişmektedir Fakat bir ortalama belirtmek gerekirse renklendirme hariç uygulama süremiz ortalama 1-2 saat arasında değişmektedir.

Kaynak Saçı Dökermi mi ?
Doğal olarak Her bir kişi Her gün saç dökülmesi yaşamaktadır. bir kafa derisinde 100 binlerce saç kökleri vardır bir kişide günlük toplamda 50 ile 100 saç teli dökülebilmektedir. Saçımıza kaynak yaptırdığımız ve kullandığımız süre boyunca normalde dökülmesi gereken ölü saç, kökleri kaynağın birleşim noktası olan yapışkan içerisinde kalır. dökülen kök Uçların beyaz görüntüsü çoğunlukla kaynak saçı döktüğü şüphesi uyandırır. Bu rahatsız görünüm kolaylıkla halledebileceğimiz önemsiz bir sorundur. Yani soruya dönecek olursak kaynak uygulaması saçınızı extra olarak dökmez.

Takılan Kaynak Saçlar Düşer mi ?
İyi Bir Kaynak Saç Uygulaması Yapıldığı takdirde Saçlar Dökülmez!
Saç kaynak uzatma da bilindiği gibi bir çok yöntem vardır ve uygulama teknikleri birbirinden farklıdır. boncuk kaynak,mikro kaynak , medikal kaynak veya keratin kaynak bu yöntemlerin herhangi birisini uygulatmayı tercih ettiğinizde iyi bir kaynak saç uygulaması kesinlikle dökülmez. Saç kaynağı uygulaması yapıldıktan sonra Ön görülen dökülme adet oranı 8-30 adet arasıdır. 1 hafta 10 gün içerisinde veya kısa bir süre sonra saçta dökülmeler, kopmalar, ayrılıp ele avuca gelmeler oluyorsa, bir takım şeyler ters gitmiş demektir.
Başarılı bir uygulama için önce bir saç uzatma yöntemleri profesyonelinden yardım alarak seçilen Saçın sizin saçlarınıza en uygun seçim olması önemlidir. saç kaynağında kullanılan saçlar kalite sınıfından bir kaç soru önce Gold Serisi , Silver Serisi Saç Kalite Guruplarından bahsetmiştik. hangi saç grubu saçlarınızla uyuşuyor olduğunun analizi sonrasında iyi bir işçilikle uygulanacak kaynak tekniğinin başarısız olması çok zordur. Tabi ki burada önemli etkenlerden biri de siz kullanıcıların Doğru Kullanımıdır. Bu Kullanımla İlgili Cevabı Aşağıda Veriyor Olacağız.

Mikro Saç Kaynak Nasıl Kullanılmalı ?
Mikro Saç Kaynak kullanımda, kullanımın konforunu arttırmak ve saçın ömrünü korumak için doğru bakım çok önemlidir.
Saç yıkama işlemi nasıl olmalı
Platin Kaynaklı Saçlar için üretilmiş özel şampuan Köpürtünüz.
Şampuanı su ile tamamen arındırınız.
Platin Kaynaklı Saçlar için üretilmiş özel saç kreminizi uygulayınız. 5 dk krem saçta kalmalı ve akabinde durulayınız. ( Saç dipleri kesinlikle kremli kalmamalı ) Şampuan ve krem uygulanmış ve arındırılmış saçlarınızı uç kısımlarıdan başlayarak açarak diplere doğru tarayınız. ( Dip kısımlarında kaynakların aralarını
Platin Kaynaklı Saçlar için üretilmiş Özel kaynak tarağınız ile tarayınız ) Havlu ile suyunu aldıktan sonra fön veya vigo ile kurutunuz.
Yıka-Çık dalgalı bir saç kullanıyorsanız havlu ile nemini aldıktan sonra elinizle saçınıza dalga verip hafif nemli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Yıka ve çık saçlar yüksek devirde yakın mesafeden fön ile kurutulduğunda tüğlenme olacaktır. Uzaktan ve alçak devirde sıcak vigo ile kurutunuz.
Sık yaşanan sorunlar
Dip kısımların Kremli kalması
Kaynak bağlantı noktalarınıza özellikle krem ve yağ bazlı hiç bir kozmetik ürün nüfus etmemeli, etmesi durumunda kaynaklarınızın yapısı bozarak kaynakta yumuşama ve beyazlamalara akabinde tel tel sonrasında adet olarak düşmelere sebebiyet verebilir.
Fön Ve Maşa Kullanımında Bağlantı Noktalarına Temas Kaynak bağlantı noktalarınıza uzun süre ısı nüfus etmemeli.
Özellikle maşa yaptırırken kuaförünüze kaynaklarınıza temas etmemesi gerektiğini söylemelisiniz. Aksi durumda kaynaklarda erime ve
beyazlama akabinde tel tel sonrasında adet olarak düşmelere sebebiyet verebilir.
Saç Diplerinde Karışma Saç dipleriniz uzun süre ıslak kalmamalı, saç en çok ıslak iken karışmaya meyillidir, yıkama veya deniz havuz sonrası öncelikli olarak iyice durulamalı sonrasında havlu ile iyice nemini almalı sonrasında ilk fırsatta kurutmalısınız.
Deniz Havuz Sonrasında saçınızı temiz bir su ile hemen durulanması kaynaklarınızın ömrünü uzatacaktır.
Akşam uyumadan önce saçlarınızı toplamanız saçınızın hareket kabiliyetini azaltarak karışma oranını azaltacaktır.

Mikro Kaynak Saçlara Fön Çekmeden Kullanabilir miyim ?
Burada uygulanan saç kalitesi ve sizin kendi saçınıza doğru analiz ve doğru saç karakterinin seçilmesi ve uygulanması çok önemlidir.
Yıkaçık kendinden natural dalgalı saç modellerimize hiç bir işlem yapmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz düz kullanmak isterseniz dümdüz bir saç uygulanabilir.
Her kişinin kullanımına ve saç karakterine göre bir çok çözüm tekniklerimiz vardır.

Mikro Kaynak Saçlar Nasıl Çıkarılır ?

Uygulanan Mikro Saç kaynakların tavsiye edilen kullanım sonrasında bir profesyonel tarafından mikro kaynak için özel formüle edilmiş çözücü solüsyon ve bir pense yardımıyla çıkarılır. Ardından varsa dolaşma karışmaya karşı etkili özel yumuşatıcı sprey ürün yardımıyla taranarak karışıklıklar açılır.

Mikro Kaynak Saçları Garantili mi ?
Çoğu zaman saç kaynak kullananlardan aldığımız soruların içinde saçların gerçek olup olmadığı merak ediliyor.
Kullanılan saçların kalitesi kullanıcı tarafından maalesef bakarak anlaşılabilir bir durum değil. Kullanım sırasında yaşadığınız problemler saçların kalitesini ortaya çıkartıyor.
Bu sorunlar saçların çok karışması, dökülmesi ,renk tutmaması, lastik gibi uzaması ve sağlıksız olması olarak sıralanabilir.

PLATİN Garantisi Nedir?
Mikro Kaynak yapılabilen, Karışmayan, dolaşmayan, istenilen renk açılıp boyanabilen ve uzun dönem kullanılabilen saçlara ulaşmak çok zordur. Yapmış olduğumuz mikro kaynak uygulamalarında ilke olarak misafirlerimize yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun bizim sorunumuzdur diyebileceğimiz saçları imal edip kullanmayı tercih ediyoruz. Bunu söyleyebilmek için elimizde o kadar farklı karakterlerde ve renklerde saçları bulunduruyoruz ki, sizlerin saç karakterine bire bir uyan saç karakterini uygulayabilmeliyiz. Kullanılacak nakil saçların sizlerin saç dokusuyla aynı olması olmazsa olmaz bir şartımızdır.
Bu sebeple kullandığımız saçlarda yaşanabilecek olası sorunların bizim sorunumuz olacağını bilmenizi istiyoruz...

Mikro Kaynak Fiyatları Nedir?
Mikro kaynak uygulama Fiyatları
mıza BURAYA DOKUNARAK ulaşabilirsiniz.

Fiyatı değiştiren saçın rengi boyu ve saç cinsi yani dalgalı düz karakter olması.
Fakat en önemli fiyat belirleyicisi size kaç adetin kullanılacağıdır.
Bunuda saçı görmeden analiz etmeden buradan söylemek doğru olmaz dilerseniz ücretsiz bir ön görüşme 0555 892 3770 veya 0242 317 1011 nolu telefonlarımızdan randevu alıp bizi ziyaret ettiğinizde net bir fiyat çıkartılacaktır.

sorucevap
 • Ücretsiz konsültasyon hizmeti
  15 dk
 • Bu Hizmet randevunuzun kesinleşmesi için ön ödeme tutarı 1000₺ dir.
  2 Saat
  ₺8.000 Türk lirası
 • Bu Hizmet randevunuzun kesinleşmesi için ön ödeme tutarı 500₺ dir.
  3 Saat 30 dk
  ₺3.000 Türk lirası
 • Bu Hizmet randevunuzun kesinleşmesi için ön ödeme tutarı 300₺ dir.
  1 Saat
  ₺1.000 Türk lirası
 • Instagram - Siyah Çember
 • Facebook - Siyah Çember
 • YouTube - Siyah Çember

Copyright PLATİN PROFESSIONAL 2024 Tüm hakları saklıdır

bottom of page