top of page

OMBRE HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Güncelleme tarihi: 25 Mar


Antalyada Ombre Yaptırmadan Önce Okumanız Gerrekenler

Son zamanlarda moda olan ombre saç modelleri özellikle saçlarının tamamını boyatmak istemeyen ve doğal bir görünüm hedefleyenlerin sıkça tercih ettiği saç boyama yöntemidir.

Saçların dip kısımlarının koyu ve uç kısımlarının açığa dönüştüğü bu saçlar doğal olarak saç rengi açılmış gibi bir izlenim yaratırlar.Aynı zamanda Evde Ombre Yapılışı diye bayanlara arama yapmaktadırlar.“Evde ombre yapılır mı?” ve “Evde ombre yapılışı” diye çok fazla soru geliyor.. Tabi ki bu mümkün değil Ombre Her saç rengi için özel tonlarda olmakta ve uygulanmaktadır. Aldığınız Hazır sette adım adım evde nasıl ombre yapılır anlatılmaktadır. Fakat bu uygulama teknik beceri ve tecrübe gerektirir biz saç sağlığınız için bunu kesinlikle tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz.Aksi halde geri dönüşü olmayan hatalara neden olabilir.

Saç renginden bir kaç ton açık bir renk özel bir yöntemle saç uçlarına uygulanır ve doğal bir görünüm hedeflenir. Ama ombre saç modelleri sadece doğal şekillerde değil farklı biçimlerde de uygulanabilir. Mesela uçları koyu dipleri açık da olabilir. Uçları mavi yeşil, mor, pembe gibi renklere de boyanabilir. Ya da saçlara diplerden koyu renkler çıkmış gibi bir izlenim de verilebilir. Bu kişinin tercihine bağlıdır ve isteğine göre yapılır. Ama doğal bir görünüm isteyenler saç renklerinden bir kaç ton açık renklere boyatmalıdırlar.

Hollywood’da da sıkça gördüğümüz ombre saçlar, genç kızlar için ideal bir saç boyama yöntemidir. Özellikle uzun saçlar için harika bir tercih olan ombrelerin uç kısımları son yıllarda beyaz ve gümüş renklerle süslenmeye başlamıştır.Ombre saç modelleri sadece tek bir renk ile değil birçok farklı renkle de yapılabilir. Diplerden uçlara doğru kademeli bir açılma şeklinde olan modeller olduğu gibi. Üst kısımlar mavi alt kısımlar pembe gibi farklı renklerle de uygulanabilir.

Uzun yılların ombre modasında uç kısımlarda beyaz ,gümüş veya sıcak renk yansımalı uygulamaları moda olmuştur. Sarışın olmak isteyenler, ombre uygulamasıyla daha doğal bir sarışınlık Elde edilebilir.

495 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page