top of page
  • Yazarın fotoğrafıPLATİN

Cildinizin Temizliği İçin Önemli Bilgiler


Cildinizi adeta detoksa soktuğunuz bugünlerde, makyaj yapmamanız cildinizi temiz tutmamanız için bahane olamaz. Dışarı çıkmıyor olabilirsiniz ama bu, cildinizin evde kirlenmediği anlamına gelmiyor.  Unutmayın, cildinizin kirliliği onun yaşlanmasına neden olur. Serbest radikaller de hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. Diğer taraftan genişleyen gözenekler ekstra kir toplayıp biriktirdikleri için görüntü olarak hoş değildir. O halde cildinizi içten dışa temizlemenin yollarını aşağıda sıralayalım. 

Günlük temizlik nasıl yapılmalıdır?


Temizleme. 


Cildinizi temizlemek dişlerinizi fırçalamak kadar mühim. Sabah ve akşam düzenli olarak nazik bir temizleme jelini banyoda göz hapsinizde bulundurun. Dr. C.Tuna çay ağacı yüz temizleme toniği, temizleyicilerle cildinizi temizlemeye yardımcı olur.  Hayvansal kaynaklı içerik içermediğini ekleyelim.Nemlendirme.


Cildinizi temizledikten sonra nemlendirmeyi asla unutmayın! Aksi halde cilt kurumaya ve zamanla kırışmaya meyledebilir. Gece ve gündüz kreminizi ayrı kullanmayı unutmayın tabii. Gündüz güneş ışınlarının camdan geçtiğini hatırlatırız! C.Tuna çay ağacı yüz Nemlendirici Krem , cildin yağ üretimini dengeler ve pH seviyesini normal düzeye getirir yüz temizleme rutini tamamlandıktan sonra uygulanan yüzü nemlendirmeye yarayan kremdir siz uyurken cildinizi nemlendirir ve yorgun cildinizi yenileyerek sizi sabaha hazırlar. Haftalık arındırma. 


Cildinizi nasıl arındırabilirsiniz?

  1. Derinlemesine cilt temizliğini iki ya da üç günde bir uygulamanızda fayda var. Bu noktada peelinglerden ya da cilt temizleme süngerlerinden faydalanabilirsiniz. 

  2. Özel olarak geliştirilmiş formülü sayesindecildinizi kurutmadan fazla yağlardan arındırır Dr. C.Tuna çay ağacı yüz temizleme jeli, cildinizi ölü hücrelerden arındırarak daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Deneyebilirsiniz. 

  3. Süngerlerinizi ıslatın ve üzerine birkaç damla jel döktükten sonra cildinizi masaj yapar gibi temizlemeye başlayın. Cilt temizliğinizde kullandığınız süngerlere 2-3 haftadan fazla ömür biçmeyin. Bakteri üreyebilir...  

  4. Cildinizi arındırmak için buhar banyosunu da deneyebilirsiniz. buhar banyosu yapacağınız zaman peeling yapmamaya özen gösterin ve bir hafta içinde ikisini yapmaktan kaçının.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
  • Instagram - Siyah Çember
  • Facebook - Siyah Çember
  • YouTube - Siyah Çember

Copyright PLATİN PROFESSIONAL 2024 Tüm hakları saklıdır

bottom of page